• Death to 2021

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Be Still

    ★★½

  • Escape the Undertaker

    ★★★

  • Darkroom

    ★★½

  • Records

    ★★★½

  • Hands that Bind

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Quickening

    ★★★½

  • All My Puny Sorrows

    ★★★

  • Come From Away

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Count Me In

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Boathouse

    ★★½

  • Mr. Corman

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Val

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Who Are You, Charlie Brown?

    ★★★

  • Spaghetti Code Love

    ★★★★½

  • See for Me

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Biography: Bret Hart

    ★★★★

  • Lisey's Story

    ★★½

  • Biography: Mick Foley

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Biography: Ultimate Warrior

    ★★★½

  • Biography: Shawn Michaels

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Best Sellers

    ★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Cherry

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Passing

    ★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • HIM

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Sugar Daddy

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★