Corey has logged 21 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Who Are You, Charlie Brown?

Who Are You, Charlie Brown?

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape the Undertaker

Escape the Undertaker

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Records

Records

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tin Can

Tin Can

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Spaghetti Code Love

Spaghetti Code Love

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hands that Bind

Hands that Bind

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Boathouse

The Boathouse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Be Still

Be Still

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Three Sisters

Three Sisters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
HIM

HIM

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Quickening

Quickening

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Book of Delights

The Book of Delights

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
帮我看看

帮我看看

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
All My Puny Sorrows

All My Puny Sorrows

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry