• Injustice

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Rent-A-Pal

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Survive the Night

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Wander Darkly

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Margaret Atwood: A Word After a Word After a Word Is Power

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Addams Family

    ★★★

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • VFW

    ★★★★

  • Mary

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★