Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Thin Man Goes Home

The Thin Man Goes Home

1944
×
★★★
Edit this entry  
24
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Shadow of the Thin Man

Shadow of the Thin Man

1941
×
★★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Dark Past

The Dark Past

1948
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Roadblock

Roadblock

1951
×
★★★
Edit this entry  
17
Dial 1119

Dial 1119

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
27
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Double Wedding

Double Wedding

1937
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★
Edit this entry  
19
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bobbie Jo and the Outlaw

Bobbie Jo and the Outlaw

1976
×
★★½
Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jazz on a Summer's Day

Jazz on a Summer's Day

1959
×
★★★
Edit this entry  
20
The Woman in White

The Woman in White

1948
×
★★★
Edit this entry  
07
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★★
Edit this entry  
07
Rafferty and the Gold Dust Twins

Rafferty and the Gold Dust Twins

1975
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Road House

Road House

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★★
Edit this entry  
12
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★
Edit this entry  
12
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Edit this entry