CorleyOnThShore has logged 355 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
King Arthur

King Arthur

2004
×
★★★½
Edit this entry  
27
Invitation to a Gunfighter

Invitation to a Gunfighter

1964
×
★★★
Edit this entry  
25
Kid Blue

Kid Blue

1973
×
★★★
Edit this entry  
25
Of Mice and Men

Of Mice and Men

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Across 110th Street

Across 110th Street

1972
×
★★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ain't in It for My Health: A Film About Levon Helm

Ain't in It for My Health: A Film About Levon Helm

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★
Edit this entry  
24
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Crawling Eye

The Crawling Eye

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★
Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★½
Edit this entry  
23
Cash on Demand

Cash on Demand

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mary

Mary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Return to the 36th Chamber

Return to the 36th Chamber

1980
×
★★★½
Edit this entry  
20
Atlantis: The Lost Continent

Atlantis: The Lost Continent

1961
×
★★★
Edit this entry  
20
Five Element Ninjas

Five Element Ninjas

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cat from Outer Space

The Cat from Outer Space

1978
×
★★½
Edit this entry  
19
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Devil We Know

The Devil We Know

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Chris Claremont's X-Men

Chris Claremont's X-Men

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stakeout on Dope Street

Stakeout on Dope Street

1958
×
★★½
Edit this entry  
11
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Edit this entry  
11
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Mysterious Doctor

The Mysterious Doctor

1943
×
★★½
Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Brainstorm

Brainstorm

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Harder They Come

The Harder They Come

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zatoichi and the Doomed Man

Zatoichi and the Doomed Man

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Meeting Gorbachev

Meeting Gorbachev

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Young and Innocent

Young and Innocent

1937
×
★★★
Edit this entry  
26
Stuber

Stuber

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The End of Summer

The End of Summer

1961
×
★★★½
Edit this entry  
23
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry