Sort by

Brode has logged 42 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Better Nate Than Ever

Better Nate Than Ever

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry's 50th Birthday Bash

Tom & Jerry's 50th Birthday Bash

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Earth to Echo

Earth to Echo

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Predators

Predators

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
19
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
hot milk?

hot milk?

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Peter Jennings Reporting The Kennedy Assassination - Beyond Conspiracy

Peter Jennings Reporting The Kennedy Assassination - Beyond Conspiracy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Skeleton of Horse

Skeleton of Horse

1881
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Skeleton of Horse

Skeleton of Horse

1881
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor

Thor

2011
×
★½
Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
Read the review Edit this entry