Sort by

Maddy has logged 32 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Gold of Love

The Gold of Love

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lemora: A Child's Tale of the Supernatural

Lemora: A Child's Tale of the Supernatural

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Plumber

The Plumber

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Iced

Iced

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
Read the review Edit this entry  
12
Bunnicula, the Vampire Rabbit

Bunnicula, the Vampire Rabbit

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blood Tea and Red String

Blood Tea and Red String

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blackout Experiments

The Blackout Experiments

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry