Sort by

Maddy has logged 32 entries for films during March 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Raven

The Raven

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pagan Invasion, Vol. 1: Halloween: Trick or Treat

Pagan Invasion, Vol. 1: Halloween: Trick or Treat

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Devil Worship: Exposing Satan's Underground

Devil Worship: Exposing Satan's Underground

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Dark Night

One Dark Night

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gunbuster

Gunbuster

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry and Tonto

Harry and Tonto

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Night Vision

Night Vision

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
School in the Crosshairs

School in the Crosshairs

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Junk Head

Junk Head

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
S.F.3.D Original Video: Nutrocker

S.F.3.D Original Video: Nutrocker

1985
×
★★
Read the review Edit this entry