Sort by

corps_anti has logged 280 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
There Will Be No More Night

There Will Be No More Night

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mother

Mother

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
Edit this entry  
12
Pay-Less Monument

Pay-Less Monument

×
★★★½
Edit this entry  
12
Pay-Less Monument

Pay-Less Monument

×
★★★½
Edit this entry  
11
Ritos Populares: Umbanda no Brasil

Ritos Populares: Umbanda no Brasil

1977
×
★★★½
Edit this entry  
11
Viagem e Descrição do Rio Guanabara Por Ocasião da França Antártica

Viagem e Descrição do Rio Guanabara Por Ocasião da França Antártica

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
Copacabana Mon Amour

Copacabana Mon Amour

1970
×
Read the review Edit this entry  
11
Copacabana Mon Amour

Copacabana Mon Amour

1970
×
Read prior review Edit this entry  
06
Torment

Torment

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Tree

The Tree

2018
×
Edit this entry  
02
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
No Way, Spider

No Way, Spider

1970
×
Edit this entry  
23
Süden

Süden

1990
×
★★
Edit this entry  
23
Film catastrophe

Film catastrophe

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Brand New Day

Brand New Day

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
Brand New Day

Brand New Day

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Judith Butler: Philosophical Encounters of the Third Kind

Judith Butler: Philosophical Encounters of the Third Kind

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
Duras/Godard

Duras/Godard

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
Edit this entry  
16
HQ

HQ

1969
×
Edit this entry  
16
HQ

HQ

1969
×
Edit this entry  
15
Four Roads

Four Roads

2021
×
★½
Edit this entry  
15
The Woman of Everyone

The Woman of Everyone

1969
×
Edit this entry  
15
Un soupçon d'amour

Un soupçon d'amour

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Documentário

Documentário

1966
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tempestad

Tempestad

2016
×
Edit this entry  
13
Grandir (O Happy Days!)

Grandir (O Happy Days!)

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Documentário

Documentário

1966
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Red Light Bandit

The Red Light Bandit

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Absences

Absences

2015
×
Edit this entry  
09
Une poste à la Courneuve

Une poste à la Courneuve

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Réjane dans la tour

Réjane dans la tour

1993
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Tiniest Place

The Tiniest Place

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Terras

Terras

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Chronique d'une banlieue ordinaire

Chronique d'une banlieue ordinaire

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Interview Between Napoleon and the Pope

Interview Between Napoleon and the Pope

1897
×
Edit this entry  
05
Compline

Compline

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
Groundhog Day For A Black Man

Groundhog Day For A Black Man

2016
×
Edit this entry  
01
America

America

2013
×
Edit this entry  
01
Nana

Nana

2011
×
Edit this entry  
29
Gita Govinda

Gita Govinda

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Tape 39

Tape 39

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Notes on Guler

Notes on Guler

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Day a Tree Fell

The Day a Tree Fell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Drawn from Dreams

Drawn from Dreams

2019
×
★★★½
Edit this entry