• Forensickness

    ★★★★

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★★★

  • Summer of 85

  • Happy in the Gap

    ★★★

  • The Bare Life

    ★★★½

  • Patrick

    ★★★

  • Before the collapse of Mont Blanc

    ★★★½

  • Hypnos

    ★★½

  • Correspondence

    ★★★★

  • The Eyes in the Woods and the Taste in the Water

    ★★★½

  • France Against the Robots

    ★★★★½

  • Melville, le dernier samouraï

    ★★★½

  • Tape 39

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • In a Silent Way

  • The Rabbit Hunters

  • De Gaulle

    ★★★★

  • Alone

    ★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★½

  • Days

    ★★★★

  • La vita nuova

    ★½

  • Dry Wind

    ★★★½

  • Stump the Guesser

    ★★★½

  • Light in the Tropics

    ★★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • If It Were Love

    ★★½

  • Uppercase Print

    ★★★★

  • Eyimofe (This Is My Desire)

  • Onward

    ★★★½

  • Sébastien Tellier: Many Lives

    ★★★½

  • Short Cuts: Cries and Whispers

    ★★★

  • Histoire d'un regard

    ★★★

  • É Rocha e Rio, Negro Leo

    ★★★★½

  • Dirty

    ★★★½

  • Apiyemiyekî?

    ★★★

  • Cuties

    ★★

  • Cold Meridian

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Our Friend the Atom: The Age of Radioactivity

    ★★★

  • The Sky Is on Fire

    ★★★½

  • Pink Dot

    ★★½

  • Dolittle

  • The Islands

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Faire l'image

  • Eau Vive

    ★½

  • I Invite You to My Execution

    ★★★½

  • Countdown

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Day a Tree Fell

    ★★★½

  • Three Summers

    ★★★

  • Disco

    ½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★½

  • Collective

    ★★★½

  • Arab Blues

    ★½

  • Martin Eden

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • GUO4

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★

  • Sapphire Crystal

    ★★½

  • Notes on Guler

    ★★★★

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • A Dramatic Film

    ★★½

  • Zenith

    ★★½

  • Adolescents

    ★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • The Fever

  • Ne Zha

    ★★★

  • A Month of Single Frames

    ★★½