• Le bel été

    ★★★½

  • Villa Empain

    ★★

  • Purpleboy

    ★★½

  • Anima

    ★★

  • Solitude(s) : L'insomnie

    ★★★

  • Esperança

    ★★★½

  • Home

    ★★★½

  • This Is The Future

    ★★★½

  • Bit

    ★★★★½

  • Stay Awake, Be Ready

    ★★★

  • Oh Mercy

    ★★★

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

    ★★★½

  • Parasite

    ★★½

  • Tommaso

    ★★★½

  • Tenzo

    ★★★★

  • You Deserve a Lover

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Lux Æterna

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • Joan of Arc

    ★★★

  • Burning Ghost

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Living and Knowing You Are Alive

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • Deerskin

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Journal de septembre

    ★★★½

  • Sacavém: The Films of Pedro Costa

    ★★½

  • Height of the Wave

    ★★

  • The Furies

    ★★★½

  • When the Persimmons Grew

    ★★½

  • Seven Years in May

    ★★★½

  • This Film Is About Me

    ★★★★

  • Looking For The Man With The Camera

    ★★★★½

  • Marisol

  • Second Hand

    ★½

  • Pay-Less Monument

    ★★★½

  • Let It Burn

    ★★★

  • L'Avenir le dira

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★½

  • The Beach Bum

  • Allen

    ½

  • Voicemail

    ★★

  • Landless

    ★★★½

  • Egg

    ★★★

  • Selfie

    ★★

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★½

  • Delphine and Carole

    ★★★½

  • The Plagiarists

    ★★★½

  • Down

    ★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Present.Perfect.

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★½

  • Pelourinho, They Don’t Really Care About Us

  • Drawn from Dreams

    ★★★½

  • Breakwater

    ★★★

  • Organic

    ★★½

  • 1968 < 2018 > 2068

  • Santiago, Italia

    ★★★½

  • Le sous-bois des insensés

    ★★½

  • France Algérie : une affaire de famille

    ★½

  • The Child of the Sahara

    ★★★½

  • La bombe

    ★★★

  • Film catastrophe

    ★★★½

  • Sea side

    ★½

  • A Lua Platz

    ★★★½

  • Now, at Last!

    ★★★

  • Unfinished

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Vever (For Barbara)

    ★★★½

  • Watching the Pain of Others

    ★★★½