Cortney has logged 102 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Not Insane

Crazy, Not Insane

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last House on the Left

The Last House on the Left

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Me and Me

Me and Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
A Dim Valley

A Dim Valley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bleed With Me

Bleed With Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Riplist

Riplist

×
★★★
Edit this entry  
23
The Horror Crowd

The Horror Crowd

2020
×
★½
Edit this entry  
23
The Outside Story

The Outside Story

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
We Don't Deserve Dogs

We Don't Deserve Dogs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Butt Boy

Butt Boy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry