Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bambi

Bambi

1942
×
★★★
Edit this entry  
02
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Edit this entry  
02
JFK

JFK

1991
×
Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★
Edit this entry  
09
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
05
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Edit this entry  
23
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★
Edit this entry  
22
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Doctor Who

Doctor Who

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
Edit this entry  
05
Polite Society

Polite Society

2023
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★
Edit this entry  
03
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Edit this entry  
03
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Jasper Jones

Jasper Jones

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Edit this entry  
02
The Beginning: Making 'Episode I'

The Beginning: Making 'Episode I'

2001
×
Edit this entry  
01
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
28
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Edit this entry