Cosmixx has logged 104 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
½
Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
½
Edit this entry  
27
Paranormal Activity: The Marked Ones

Paranormal Activity: The Marked Ones

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
½
Edit this entry  
26
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★
Edit this entry  
26
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★½
Edit this entry  
25
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Saw V

Saw V

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
½
Edit this entry  
24
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
Edit this entry  
24
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes 2

The Hills Have Eyes 2

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mind Ripper

Mind Ripper

1995
×
½
Edit this entry  
22
The Hills Have Eyes Part II

The Hills Have Eyes Part II

1984
×
½
Edit this entry  
22
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
½
Edit this entry  
21
Critters 4

Critters 4

1992
×
½
Edit this entry  
21
Critters 3

Critters 3

1991
×
Edit this entry  
21
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
Critters

Critters

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
½
Edit this entry  
20
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
½
Edit this entry  
20
Leprechaun in the Hood

Leprechaun in the Hood

2000
×
★★½
Edit this entry  
20
Leprechaun 4: In Space

Leprechaun 4: In Space

1996
×
½
Edit this entry  
20
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★★
Edit this entry