• Space Jam: A New Legacy

    Space Jam: A New Legacy

    ★★

    I'd be lying if I said this wasn't entertaining watching LeGoat as a cartoon character & hanging wit all these characters 💀

    But besides that the story was generic & If I didn't see this in theaters I'd prolly would've enjoyed it less.

  • Black Widow

    Black Widow

    ★★★½

    Finally I get to see this after all them delays was good as I expected it to be but nothing too crazy & them end credits tho 🥺

    Marvel Comics Movie Rankings

    MCU Movie Rankings

  • Django Unchained

    Django Unchained

    ★★★★★

    𝙄 𝙇𝙞𝙠𝙚 𝙏𝙝𝙚 𝙒𝙖𝙮 𝙔𝙤𝙪 𝘿𝙞𝙚, 𝘽𝙤𝙮.

    Titanic was goin to be my last film in my streak, but I felt like this was the best way to end it since it was the only movie I haven't rewatched in forever that's on my favorite film list. This was still goated as all them other times I watched it back when it dropped & I still gotta watch the rest of Tarantino's movie but this one definitely my favorite atm 🙏…

  • Titanic

    Titanic

    ★★★★★

    𝙒𝙝𝙚𝙣 𝙮𝙤𝙪 𝙜𝙤𝙩 𝙣𝙤𝙩𝙝𝙞𝙣𝙜, 𝙔𝙤𝙪 𝙜𝙤𝙩 𝙣𝙤𝙩𝙝𝙞𝙣𝙜 𝙩𝙤 𝙡𝙤𝙨𝙚.

    Classic.

    I ain't seen this in so long I just remember having to put 2 separate VHS tapes to finish the movie 💀 & I ain't know what was goin on like that as a kid, but watchin it now this movie was 𝐇𝐈𝐓𝐓𝐈𝐍💔

  • Army of the Dead

    Army of the Dead

    ★★½

    Well at least Zack Snyder came thru wit Snyder Cut this year.

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

    I knew this was goin to be disappointing once I noticed James Wan didn’t direct it 😢

    The Conjuring Universe Movies Rankings

  • Cruella

    Cruella

    ★★★★

    𝙄'𝙢 𝙟𝙪𝙨𝙩 𝙜𝙚𝙩𝙩𝙞𝙣𝙜 𝙨𝙩𝙖𝙧𝙩𝙚𝙙, 𝙙𝙖𝙧𝙡𝙞𝙣𝙜.

    I knew this was gon come thru after seeing that trailer but Ima need Emma Stone to play Cruella one more time tho 😳

  • Coraline

    Coraline

    ★★★★

    𝘿𝙖𝙧𝙡𝙞𝙣𝙜, 𝙬𝙝𝙮 𝙬𝙤𝙪𝙡𝙙 𝙮𝙤𝙪 𝙧𝙪𝙣 𝙖𝙬𝙖𝙮 𝙛𝙧𝙤𝙢 𝙢𝙚?

    I feel like I'd like this movie a lot more if I had grew up with it, but regardless I still thought it was fire 🖤

    Henry Selick Movies Rankings

  • A Quiet Place Part II

    A Quiet Place Part II

    ★★★★½

    this was goin CRAZY loved how it showed a small part of what’s happened before everything. Definitely the best movie I’ve seen in theaters so far this year🔥

  • The Nightmare Before Christmas

    The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

    𝙒𝙚𝙡𝙡, 𝙬𝙚𝙡𝙡, 𝙬𝙚𝙡𝙡. 𝙒𝙝𝙖𝙩 𝙝𝙖𝙫𝙚 𝙬𝙚 𝙝𝙚𝙧𝙚?

    Still one of my favorite movies 🖤

    Henry Selick Movies Rankings

  • Edward Scissorhands

    Edward Scissorhands

    ★★★★★

    𝙎𝙤𝙢𝙚𝙩𝙞𝙢𝙚𝙨 𝙮𝙤𝙪 𝙘𝙖𝙣 𝙨𝙩𝙞𝙡𝙡 𝙘𝙖𝙩𝙘𝙝 𝙢𝙚 𝙙𝙖𝙣𝙘𝙞𝙣𝙜 𝙞𝙣 𝙞𝙩.

    I haven't seen this is so long I didn't expect to love it as much as I did as a kid 🖤

    Tim Burton Movies Rankings

  • Batman & Robin

    Batman & Robin

    ★★★½

    𝘼𝙡𝙧𝙞𝙜𝙝𝙩 𝙚𝙫𝙚𝙧𝙮𝙤𝙣𝙚…𝘾𝙝𝙞𝙡𝙡

    I enjoyed this movie a lot more than the first time 😳 I think its prolly cus I knew what type of movie I was gettin into this time around

    DC Comics Movie Rankings