Sort by

Fabian has logged 46 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Piranha 3D

Piranha 3D

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Self/less

Self/less

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Internship

The Internship

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rambo

Rambo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Planet

Our Planet

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Tree Climbing Lions

Tree Climbing Lions

2018
×
Edit this entry  
17
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lucky

Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry