Sort by
  • Your Christmas Or Mine?

    ★★

  • Disenchanted

    ★½

  • Falling for Christmas

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Entergalactic

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Windfall

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Dog

  • Death on the Nile

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Love Hard

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

    ★★

  • Black Widow

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Moxie

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Project Power

    ★½

  • Extraction

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Disclosure

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Spree

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Last Christmas

    ★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish