Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • American Fiction

    ★★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★★

  • Nimona

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • Renfield

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Inside

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★½

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Violent Night

    ★★★½

  • The 12 Days of Christmas Eve

    ★★

  • Disney Channel's Theme: A History Mystery

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Slumberland

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★½

  • The Murmuring

    ★★★½

  • The Viewing

    ★★★½

  • Pickman's Model

    ★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★½

  • The Autopsy

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Mister Organ

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Shut Eye

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Nude Tuesday

    ★★★

  • Family Dinner

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Godland

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★½

  • Aftersun

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Cairo Conspiracy

    ★★★★

  • Men

    ★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★

  • The Northman

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★½