Sort by

courtney has logged 27 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Very Sunny Christmas

A Very Sunny Christmas

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry