• Intervenção, É Proibido Morrer

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Peçanha Contra o Animal

    ★½

  • Bingo Hell

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • 7 Prisoners

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Val

    ★★★★

  • Amigas de Sorte

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Safer at Home

    ½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Narcissus Off Duty

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Carlinhos & Carlão

    ★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★

  • His House

    ★★★★

  • M8 - When Death Rescues Life

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Yellow Night

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • In Fabric

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★½

  • Operation Finale

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • The Nightshifter

    ★★★½

  • Sultry

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Friendly Beast

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★½

  • Our Evil

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • Antibirth

    ★½

  • The Devil Lives Here

    ★★

  • Kill Me Please

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • The Gift

    ★★★½

  • The Vatican Tapes

    ★★

  • Pixels

    ★★

  • A Man Amidst Bees

    ★★★½

  • A Wolf at the Door

    ★★★★

  • Efeito Casimiro

    ★★★★½

  • Miss Violence

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★

  • Bedevilled

    ★★★★

  • Reflexões de um Liquidificador

    ★★★★½

  • Saw VI

    ★★★

  • Whip It

    ★★★½

  • I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

    ★★★★

  • Saw V

    ★★

  • Saw IV

    ★★½

  • Estômago: A Gastronomic Story

    ★★★★½

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★½