coutinholaura has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Man Amidst Bees

A Man Amidst Bees

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pixels

Pixels

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Wolf at the Door

A Wolf at the Door

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Peçanha Contra o Animal

Peçanha Contra o Animal

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Whip It

Whip It

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Lives Here

The Devil Lives Here

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Amigas de Sorte

Amigas de Sorte

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Antibirth

Antibirth

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Bedevilled

Bedevilled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Safer at Home

Safer at Home

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Efeito Casimiro

Efeito Casimiro

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Torque

Torque

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw III

Saw III

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry