Sort by

Madi has logged 269 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★
Read the review Edit this entry