Sort by

CozyRy has logged 219 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monster House

Monster House

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry