Sort by

José Andrés has logged 355 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Oswald the Lucky Rabbit

Oswald the Lucky Rabbit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fiona

Fiona

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Legacy of Chucky

The Legacy of Chucky

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Green Lantern: Beware My Power

Green Lantern: Beware My Power

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Piece Film Red

One Piece Film Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trick or Treat Scooby-Doo!

Trick or Treat Scooby-Doo!

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Afterparty

Afterparty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Teen Titans: Trouble in Tokyo

Teen Titans: Trouble in Tokyo

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry