Sort by

José Andrés has logged 37 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Total Drama Reunion

Total Drama Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ice Age: Scrat Tales

Ice Age: Scrat Tales

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Simpsons: When Billie Met Lisa

The Simpsons: When Billie Met Lisa

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The Last: Naruto the Movie

The Last: Naruto the Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prefabricated Pink

Prefabricated Pink

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sky Blue Pink

Sky Blue Pink

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Conversations in the Room

Conversations in the Room

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Come Home

Come Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Title

No Title

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
There's Cake

There's Cake

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Next Station

Next Station

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Chocolate Factory: Inside Cadbury Australia

The Chocolate Factory: Inside Cadbury Australia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry