• Happiest Season

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Spinster

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

  • ECCO

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Hidden Life

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★★½

  • The Dirt

    ½

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Holmes & Watson

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Catskill Park

  • Bird Box

    ★½

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Life Itself

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★

  • The Hate U Give

    ★★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • 22 July

    ★★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Rosy

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Flavors of Youth

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • The Insomnia Club

  • Set It Up

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Ibiza

  • Girl

  • Burning

    ★★★★

  • Shéhérazade

    ★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Rubber Dolphin

    ★★★★

  • Life of the Party

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Dear Ex

    ★★★★

  • Jonathan

    ★½

  • Duck Butter

    ★★★★★

  • Paper Year

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • I Am Not an Easy Man

    ★★

  • Postcards from London

    ★★★