Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Satan's Brew

Satan's Brew

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
ECCO

ECCO

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

Inuyasha the Movie: Affections Touching Across Time

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shéhérazade

Shéhérazade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paper Year

Paper Year

2018
×
Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jonathan

Jonathan

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Murmur of Youth

Murmur of Youth

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Esteros

Esteros

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Edit this entry  
25
The Dirt

The Dirt

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Girl

Girl

2018
×
Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Five Shaolin Masters

Five Shaolin Masters

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Colombiana

Colombiana

2011
×
Edit this entry  
20
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Big

Big

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Sailor Moon R: The Movie

Sailor Moon R: The Movie

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
Edit this entry  
14
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Edit this entry  
11
Before the Rain

Before the Rain

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Edit this entry  
11
Rosy

Rosy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tremors

Tremors

2018
×
★★★
Edit this entry