Craaw has logged 38 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Giver

The Giver

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Party at Kitty and Stud's

The Party at Kitty and Stud's

1970
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thlípsi

Thlípsi

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry