• Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Long Way Down

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Case for Christ

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★½

  • A Mysterious Halloween

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • 13th

    ★★★½

  • Murder at Terrace

  • Lion

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Ben-Hur

    ★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Jason Bourne

    ★½

  • Hillary's America: The Secret History of the Democratic Party

    ½

  • Star Trek Beyond

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★½

  • The Legend of Tarzan

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★★★

  • Ice Age: Collision Course

  • Mower Minions

    ★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Central Intelligence

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Blindness in Fate

  • Death Encounter

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★★½

  • God's Not Dead 2

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • The Revenant Part II

  • Sing Street

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Love & Friendship

    ★★★

  • O.J.: Made in America

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★

  • A Normal Day at Asian Garden

  • Norm of the North

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Daddy's Home

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★½

  • Miranda Sings: Selp Helf

    ★★★

  • One Page Life

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

    ★★★★★

  • KKK: The Fight for White Supremacy

    ★★★