• Beasts of No Nation

    ★★★

  • The Martian

    ★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • War Room

  • Fantastic Four

    ½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Batkid Begins

  • Terminator Genisys

    ★½

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Kung Fury

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • Knight of Cups

    ★★★★

  • Shaun the Sheep Movie

    ★★★★

  • The Interview

    ★★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Jingle All the Way 2

    ½

  • Saving Christmas

    ½

  • American Sniper

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 3

    ★★★★★

  • Mr. Wimmer's Fun House

  • Interstellar

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Fury

    ★★★

  • Lava

  • Inherent Vice

    ★★★★½

  • Left Behind

  • The Maze Runner

    ★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • The Look of Silence

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • The Giver

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Transformers: Age of Extinction

    ★½

  • Maleficent

    ★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • The Angriest Man in Brooklyn

    ★½

  • The Homesman

    ★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • Brick Mansions

    ★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • God's Not Dead

    ★★★

  • Divergent

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Noah

    ★★★

  • 3 Days to Kill

    ★★

  • Mr. Peabody & Sherman

    ★★★

  • Inspired Guns

    ½

  • The Monuments Men

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Doctor Who: The Time of the Doctor

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★★½

  • Frozen

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★