james has logged 56 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
K-12

K-12

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Random Harvest

Random Harvest

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read prior review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read prior review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry