Sort by

Lochlan has logged 297 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Abominable Snow Baby

The Abominable Snow Baby

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grucifixion

The Grucifixion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Not There

I'm Not There

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Man Who Stole the Sun

The Man Who Stole the Sun

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
OPAL

OPAL

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kurupting the Industry: The People Just Do Nothing Story

Kurupting the Industry: The People Just Do Nothing Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Quadrophenia

Quadrophenia

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Being Frank: The Chris Sievey Story

Being Frank: The Chris Sievey Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Semi-Pro

Semi-Pro

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry