Sort by

Lochlan has logged 39 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
U Is for Unearthed

U Is for Unearthed

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
Edit this entry  
15
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Noreen

Noreen

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
#Introductions

#Introductions

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
Read the review Edit this entry  
08
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Player

The Player

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Piper

Piper

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry