• The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Vigil

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Twist

    ★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Blithe Spirit

    ★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Ava

    ★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★½

  • Arkansas

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★½