Craigf50 has logged 116 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Killers Anonymous

Killers Anonymous

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Lying and Stealing

Lying and Stealing

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Man Up

Man Up

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ibiza: The Silent Movie

Ibiza: The Silent Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Real Chernobyl

The Real Chernobyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry