• Death to 2020

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • Alabama Snake

    ★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Out

    ★★★★★

  • The Eddy

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Elephant

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Trials of Gabriel Fernandez

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Wendy

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Time

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★★

  • Blocks

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • My Spy

    ★★½

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Togo

    ★★★★