Craiggers has logged 550 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Young Man with a Horn

Young Man with a Horn

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Neil Diamond Parking Lot

Neil Diamond Parking Lot

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heavy Metal Parking Lot

Heavy Metal Parking Lot

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Heaven's Gate: The Cult of Cults

Heaven's Gate: The Cult of Cults

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wendy

Wendy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★
Edit this entry  
20
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
United States of Tents

United States of Tents

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Time

Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Alabama Snake

Alabama Snake

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
House of Games

House of Games

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kicking & Screaming

Kicking & Screaming

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Sons of the Desert

Sons of the Desert

1933
×
★★★
Edit this entry  
07
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Snoopy, Come Home

Snoopy, Come Home

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jabberwocky

Jabberwocky

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Barber Shop

The Barber Shop

1933
×
★★★
Edit this entry  
01
The Pharmacist

The Pharmacist

1933
×
★★
Edit this entry  
01
The Fatal Glass of Beer

The Fatal Glass of Beer

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Golf Specialist

The Golf Specialist

1930
×
★★★
Edit this entry  
30
Pool Sharks

Pool Sharks

1915
×
★★½
Edit this entry  
30
Ghosts of Sugar Land

Ghosts of Sugar Land

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Winchester

Winchester

2018
×
★★
Edit this entry  
29
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry