Sort by

CraigLumley has logged 558 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Marry Me

Marry Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
The Hospital

The Hospital

1971
×
★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Breezy

Breezy

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★★½
Edit this entry  
25
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
We're No Angels

We're No Angels

1955
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hollywood or Bust

Hollywood or Bust

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Siberia

Siberia

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
You're a Big Boy Now

You're a Big Boy Now

1966
×
★★½
Edit this entry  
20
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elena and Her Men

Elena and Her Men

1956
×
★★★
Edit this entry  
18
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Flame and the Arrow

The Flame and the Arrow

1950
×
★★★½
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Pardners

Pardners

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mutations

The Mutations

1974
×
★★½
Edit this entry  
10
Billy Boy

Billy Boy

1954
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
07
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Artists and Models

Artists and Models

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★½
Edit this entry  
05
You're Never Too Young

You're Never Too Young

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Living It Up

Living It Up

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Caddy

The Caddy

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
Smorgasbord

Smorgasbord

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scared Stiff

Scared Stiff

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stooge

The Stooge

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jumping Jacks

Jumping Jacks

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Family Jewels

The Family Jewels

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Hobbs Takes a Vacation

Mr. Hobbs Takes a Vacation

1962
×
★★★
Edit this entry  
27
Dean Martin: King of Cool

Dean Martin: King of Cool

2021
×
★★★½
Edit this entry