Sort by

CraigLumley has logged 39 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scared Stiff

Scared Stiff

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stooge

The Stooge

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jumping Jacks

Jumping Jacks

1952
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Family Jewels

The Family Jewels

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Hobbs Takes a Vacation

Mr. Hobbs Takes a Vacation

1962
×
★★★
Edit this entry  
27
Dean Martin: King of Cool

Dean Martin: King of Cool

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sailor Beware

Sailor Beware

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Houseboat

Houseboat

1958
×
★★½
Edit this entry  
25
Three the Hard Way

Three the Hard Way

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
That's My Boy

That's My Boy

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Thunder Bay

Thunder Bay

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★½
Edit this entry  
21
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scarborough

Scarborough

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
18
Drunken Birds

Drunken Birds

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Shaft's Big Score!

Shaft's Big Score!

1972
×
★★★
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
11
5 Steps to Danger

5 Steps to Danger

1956
×
★★★
Edit this entry  
10
Assassins

Assassins

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
The Glass Wall

The Glass Wall

1953
×
★★★
Edit this entry  
08
Truck Turner

Truck Turner

1974
×
★★★½
Edit this entry  
07
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Edit this entry  
06
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
Black Caesar

Black Caesar

1973
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry