moss • ° ★ • ☄ has logged 404 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1896
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Moonlit Night and Opal

Moonlit Night and Opal

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
aaH / Hee

aaH / Hee

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Abominable Snow Baby

The Abominable Snow Baby

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Santa Claus: The Movie

Santa Claus: The Movie

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry