• Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • The Colour of Your Lips

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • My Life in Versailles

    ★★★½

  • Quiet Carriage

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★★

  • Deadwood: The Movie

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Too Far Away

    ★★★½

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Sun Is Also a Star

  • What's My Name | Muhammad Ali

    ★★★½

  • Yesterday

  • Eli

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Little

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Happy Death Day 2U

  • Paradise Hills

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Take Point

  • Swing Kids

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Grinch

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★

  • Hocus Pocus 25th Anniversary Halloween Bash

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Quincy

    ★★★

  • Maniac

  • Halloween

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • The Hate U Give

  • The Predator

  • The Nun

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • EXO Planet #4 The EℓyXiOn In Seoul

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • I'm Going Out for Cigarettes

    ★★★

  • Billionaire Boys Club

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Adrift

  • Burning

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • The Kissing Booth