• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Green Book

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★½

  • Duck Butter

    ★½

  • Dude

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Flatliners

    ½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Death Note

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Final Portrait

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★½

  • Sing

  • Free Fire

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★