Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Insidious

Insidious

2010
×
Edit this entry  
07
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Duck Butter

Duck Butter

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Flatliners

Flatliners

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read prior review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
It

It

2017
×
★★★½
Edit this entry