• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★

  • Batman Ninja

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • American Made

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★

  • The Fate of the Furious

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Office Christmas Party

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Accountant

  • Split

    ★★★★

  • The Girl on the Train

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • Sing

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Sully