• Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Ed Gein: The Real Psycho

    ★★★★

  • Next Stop, Christmas

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★★

  • Nightbooks

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★½

  • Superhost

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Lady Boss: The Jackie Collins Story

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★★½

  • Dolly Parton: A MusiCares Tribute

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★★

  • The Clown and the Candyman

    ★★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Ripper

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★★

  • Audrey

    ★★★★½

  • The Call

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Haunting of the Mary Celeste

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★★

  • The Binding

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Lingering

    ★★★★

  • Cursed Films

    ★★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Lost Girls

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Grudge

    ★★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★½