Sort by

owen has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
G-Force

G-Force

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Upside

The Upside

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry