Sort by
  • The People You're Paying to Be in Shorts

    ★★★★★

  • The Autopsy

    ★★★★★

  • Black Adam

    ★★★★★

  • The Munsters

    ★★★★★

  • Amsterdam

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★★★

  • Blonde

    ★★★★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★★★

  • Dead for a Dollar

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Fall

    ★★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★★★★

  • Section 1

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★★

  • Irma Vep

    ★★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • The Potemkinists

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Memory

    ★★★★★

  • The Northman

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★★★★

  • Panama

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Contractor

    ★★★★★

  • Father Stu

    ★★★★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Dog

    ★★★★★

  • The Novelist's Film

    ★★★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★★

  • Dark Glasses

    ★★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★★

  • Blacklight

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★★★★

  • Sharp Stick

  • The 355

    ★★★★★

  • Her Violet Kiss

    ★★★★★

  • American Underdog

    ★★★★★

  • 'Tis the Season to be Merry

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★★

  • One Shot

    ★★★★★

  • Wasteland No. 3: Moons, Sons

    ★★★★★

  • Ferny & Luca

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Antlers

    ★★★★★

  • Letter to the New York Film Festival

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★