Sort by

Cole Duffy has logged 346 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rudolph's Shiny New Year

Rudolph's Shiny New Year

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
November

November

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Who We Are Now

Who We Are Now

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
End Game

End Game

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zion

Zion

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Age of Sail

Age of Sail

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grandpa Walrus

Grandpa Walrus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bilby

Bilby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Tale

The Tale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
West Beirut

West Beirut

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry