Sort by

Cole Duffy has logged 28 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
West Beirut

West Beirut

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightjohn

Nightjohn

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape Room

Escape Room

2019
×
Read the review Edit this entry