Sort by

lenussy has logged 15 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★
Edit this entry  
28
White Chicks

White Chicks

2004
×
★½
Edit this entry  
17
Save the Tiger

Save the Tiger

1973
×
★★½
Edit this entry  
16
Throw Momma from the Train

Throw Momma from the Train

1987
×
★★
Edit this entry  
16
The Sweet Hereafter

The Sweet Hereafter

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tape

Tape

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sophie's Choice

Sophie's Choice

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★★
Edit this entry  
11
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry